Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zásadní námitka k upraveným pravidlům 2016

Vážení standarďáci, ale i příznivci,
 
nemám na všechny standarďáky e-mailovou adresu, tak jim to případně přepošlete podle chybějících v mých adresách nahoře, ovšem po vašem zvážení. Jinak vás všechny zdravím  ! ! !
 
Dopisuji si s prezidentem Českého střeleckého svazu panem Petrem Barochem ve věci Diskriminace v oboru VPuMC do 300 m v kategorii Standard a dalších problémů jsoucích i podle nechytrých Pravidel platných od jara 2016. Po dnešním telefonátu bude na ČSS několik jednání a na osobní mne pan Baroch zve do Prahy. Předběžně ale říká, že budu-li trvat na svém i po výsledných jednáních Svazu rozhodčích a Technické komise ČSS , jejichž výsledky mi oznámí, bude mi nejspíš vyhověno. Ani bránit se moc nemohou, protože porušili právní regule pro tak závažnou změnu v kategorii Standard oznámenou až v březnu a navíc z nesprávného úředního rozhodnutí Svazu došlo by ke značné finanční újmě viz čti dole Mně nezbývá, než trvat.....
    Je mi jen s podivem, že podle informací od p. Barocha se nikdo proti standardizaci zastaralých zbraní dosud neozval. Ale proč podléhat názorům už starých protagonistů na kategorii Standard, které na závodech šíří A. Gebl a ing. Bílek. S časem také běží pokrok a dnes skoro každý má pokrokovou zbraň, dokonce i Jarda Frýda s Blankou Kalinovou. On byl do poslední chvíle zastáncem a protagonistou starých zbraní ve Standardu, především proto, že je měl, i když často selhávaly. Pokrok dává za pravdu, že s tím oni musí a také chodí do kategorie historických a válečných zbraní, střílených obvykle i v Maxičkách v neděli po oblíbené a velmi dobře zaběhnuté dosud klasické Odstřelovačce.
    Nezbytné sociální vybavení na MČR skutečně chybí a je minimálně nehezké se dívat, jak střelci a doprovod stále mizí v lese za účelem osobního vyprazdňování. Alespoň na MČR by tam mohly být mobilní WC buňky a stejně tak by to mohl ČSS uhradit, jako i přitlačit peníze na odměny vítězům. Třeba všem střelcům maličké baterky, vítězům větší, než se časově naplní kvóta diet "úřadujícím" ?!? 
 
CIAO OLDA